Vysoko úsporné tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá Daikin Altherma

Líder na trhu tepelných čerpadiel prináša nové zariadenia 3.generácie Altherma3, určené pre vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody. Využíva značkovú technológiu Bluevolution s chladivom R32. Ponúka nižšie prevádzkové náklady a sezónnu účinnosť až do triedy A+++ s ohľadom na životné prostredie.

Nový dizajn jednotiek zaručuje moderný vzhľad a nižšiu hlučnosť pre Váš rodinný dom. Pri výstupnej teplote vody 65°C je Daikin Altherma3 ideálnym riešením pre novostavby aj staršie domy.

Systém Altherma ponúka rôzne výkonové jednotky, ktoré vieme optimálne navrhnúť pre Váš dom. Je na Vás, či použijete systém s integrovaným alebo  externým zásobníkom teplej úžitkovej vody .

Nové intuitívne ovládanie zabezpečí jednoduchú obsluhu zariadenia pre každého. Samozrejmosťou je možnosť ovládania jednotky na diaľku prostredníctvom wifi modulu.

Tepelné čerpadlá Viessmann Vitocal

Zástupca nemeckých tepelných čerpadiel ponúka široký výber zariadení vykurovacích, priemyselných a chladiacich systémov. Dlhoročné skúsenosti, vývoj, kvalitné prevedenie s vlastným bezkonkurenčným servisom uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov hľadajúcich bezproblémovú a tichú prevádzku, nízke

prevádzkové náklady a intuitívne ovládanie. Systém Vitocal umožnuje použitie tepelných čerpadiel zem-voda, voda-voda alebo vzduchových splitových aj monoblokových zariadení v kompaktnom alebo delenom prevedení.

Nové tepelné čerpadlá Vitocal 200-S a 222-S sú odpoveďou na nové požiadavky nízkej spotreby, vysokej účinnosti, nízkych prevádzkových nákladov a tichej prevádzky pre novostavby a modernizáciu starších budov.

Pri vývoji týchto jednotiek výrobca kládol dôraz na rapídne zníženie hladiny hluku a vylepšenia dizajnu. Vďaka použitiu inovatívneho akustického konceptu Advanced Acoustic Design sa úroveň hluku znížila na 35dB(A).

Tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea

Panasonic Aquarea je založený na vysokoúčinnej technológii tepelného čerpadla, ktoré Vám poskytne kúrenie a teplú vodu, ale v horúcom lete taktiež výkonné chladenie.

Ponúka nízkoteplotný systém, vysokoteplotný systém a systém T-CAP, ktorý vyniká mimoriadne vysokou účinnosťou, bez ohľadu na vonkajšiu teplotu.

Nové tepelné čerpadlá Panasonic sú odpoveďou na nové požiadavky nízkej spotreby, vysokej účinnosti a nízkych prevádzkových nákladov.

Dokáže vytvoriť dokonalý komfort za všetkých poveternostných podmienok, aj pri vonkajších teplotách až -28 °C.

Tepelné čerpadlá Mitsubishi Electric

Stabilný výkon tepelných čerpadiel. Veľmi vysoké COP/SCOP zaisťujú vysoké výkony zariadenia aj pri nízkych vonkajších teplotách. Náš systém čerpadiel dokáže v mnohých prípadoch úplne nahradiť štandardné zdroje tepla. Vonkajšie jednotky s patentovanou technológiou Zubadan majú optimalizované funkcie pre rýchle odmrazovanie a vďaka tomu poskytujú veľmi stabilný výkon v priebehu celého roku.

Nielen úsporne vykurujú, ale majú aj efektívny ohrev vody. Patentová technológia Zubadan má výrazný vplyv aj na výstupnú teplotu ohrievanej vody. Tepelné čerpadlá vybavené touto technológiou sa stávajú ideálne nielen k vykurovaniu, ale aj na ohrievanie teplej vody. A to úplne bez nutnosti použiť akýkoľvek elektrický ohrev.

Ľahké odmrazovanie, netrvá dlhšie ako 3 minúty. Vďaka riadenému procesu odmrazovania sú tepelné čerpadlá schopné poskytovať stály potrebný výkon. Samotný proces odmrazovania je riadený v závislosti od okolitých podmienok a bežne netrvá viac ako 3 minúty. K odmrazovaniu dochádza približne každých 150 minút pri vonkajšej teplote dosahujúcej 5 až -28 °C.

Prevádzka v priebehu celého roku, aj pri -28 °C. Pomocou priameho vstrekovania chladiacej zmesi pod hlavou kompresoru je dosiahnutý stabilný výkon aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách. Tepelné čerpadlá sú tak schopné poskytnúť výkon až do vonkajšej teploty -15 °C s možnosťou výstupnej teploty vyhrievanej vody až do 55 °C bez nutnosti použiť akýkoľvek elektrický ohrev.